Mac

Yeni Mac Mini ile Oyun Oynanabilir Mi?

Apple’ın bilgisayar sınıfında yer alan ürünlerinden biri olan Mac Mini, çok uzun süredir yenilenmeyen ve taşınabilir bilgisayar ile masaüstü bilgisayarları arasında yer alan ürünlerden birisiydi. Farklı yapısıyla dikkat çeken Mac Mini geçtiğimiz sene yapılan bir tanıtımla yenilendi ve seri yeniden gündeme gelmiş oldu.

Oldukça dikkat çekici sistem değişikliklerinin yapıldığı yeni Mac Mini modelinde ciddi bir performans artışı da sunulmuş oldu. Bu noktada en çok merak edilen konu ise yeni Mac Mini modellinin oyun performansının olup olmaması. Yani bu model ile oyunların oynanıp oynanmadığına bakacağız.

Mac mini İle Fortnite Oynanabilir Mi?

Apple’ın mini bilgisayar serisi için son dönemin en gözde Battle Royale oyunlarından biri olan Fortnite üzerinden örnek verelim. Epic Games tarafından sunulan Fortnite, çok yüksek bir sistem istemese de her bilgisayarda çalışacak bir oyun değil. Oyunun minimum sistem gereksinimlerine baktığımız zaman;

Core i3 2.4 GHz ve üzeri işlemci4 GB RAM bellekIntel Iris Pro 5200 GPUMacOS Sierra 10.12.6

Bu özellikler yeni Mac Mini modeliyle sağlanıyor. Yani kağıt üzerinde Fortnite oynamak mümkün. Fakat burada bir parantez açalım. Minimum sistem gereksinimleri karşılanıyor ancak önerilen sistem gereksinimleri karşılanmıyor. Yani akıcı bir oyun deneyimi yine çok mümkün değil. Bu durum sadece Fortnite için geçerli değil.

Mac Mini modellerinde ekran kartı sıkıntısı söz konusu. Bu nedenle birçok oyunda grafik anlamında bir zorlanma söz konusu olacaktır. Bu sadece Fortnite oyunu değil, benzeri yapımlar olarak da karşınıza çıkacaktır.

Kullanılacak harici bir ekran kartı sistemi sorunu çözmek için yeterli gözüküyor. Öyle ki diğer donanımlarda çok kötü bir seri söz konusu değil. Tabii ki dip not olarak şunu da eklemek gerek ki Mac Mini için odak noktası oyun değil. Yani illaki oyunları da oynatacak üzerine kurulmuş bir bilgisayar yok karşımızda. Zaten Apple’ın böyle bir iddiası da yok. Daha çok iş odaklı bir bilgisayar sunulmuş durumda.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı