iPad

Yeni iPad mini Tanıtıldı – Özellikleri ve Fiyatı

Apple’ın 25 Mart etkinliğinde tanıtmasını beklediğimiz yeni iPad modelleri için sürpriz bir tanıtım geldi. 25 Mart etkinliğinden hemen önce yeni seriler tanıtıma çıktı. Yeni modeller için de beklendiği gibi son seri iPad mini modeline de yer verildiğini gördük.

Mini tasarımıyla dikkat çeken ve düşük bütçeli tablet sınıfında yer alan yeni modelin detaylarına geçiş yapalım. Bakalım 2019 iPad mini modelinde neler var?

iPad mini 5 Tasarımı Nasıl?

Yeni iPad mini modelinin tasarım kısmında değişiklikler sunması bekleniyordu. Tıpkı yeni nesil iPad Pro modelinde olduğu gibi çerçevelerden yana inceltilmiş olan bir seri gelmesini bekliyorduk. Bunun dışında Face ID teknolojisine de geçiş yapılması gibi bir ihtimalden söz ediliyordu. Ancak beklenen tasarım değişiklikleri yapılmadı. Yine bu modelde de mevcut tasarıma sadık kalındığını görüyoruz.

2019 iPad mini

Arka kısımda köşeye konumlandırılmış olan tek bir arka kamera ile gelen tablet, ön kısımda ise geniş çerçeveler barındırıyor. Touch ID kullanımı ile Home tuşuyla beraber devam ediyor. Parmak izi sensörlerinde de değişiklik yok. Buna karşın yeni seri sadece 300 gram ağırlığında ve 6.1 mm inceliğince.

Renkler: Gümüş, Uzay Grisi ve Altın renk seçenekleri

Boyutlar: 203.2 mm X 134. 8 mm X 6.1 mm ölçüleri.

Ağırlık: 300,5 gram

2019 iPad mini Ekran Özellikleri

Ekran kısmında da yeniliklere gidildiğini görüyoruz. Yine yeni modelde 7.9 inçlik mini bir ekran var. LED arkadan aydınlatma özellikli olan ekranların True Tone teknolojisini desteklediği açıklandı.

2019 iPad mini

Çözünürlük değeri olarak ise 2048 X 1536 piksel değeri belirlenmiş durumda. Yine Retina ekranların avantajlarını kullanan Apple, P3 geniş renk yelpazesi için de desteğini açıkladı.

2019 iPad mini

326 PPi piksel yoğunluk derecesiyle öne çıkan modelin en önemli avantajı ise kalem desteğine kavuşmuş olması oldu. Artık bu seride de Apple Pencil kullanmak mümkün. Unutmadan parlaklık için 500 nit değerinin açıklandığını da ekleyelim.

iPad mini Teknik Özellikler

Teknik özellikler kısmında çok önemli bir değişiklik var. Yeni seri uygun fiyatlı olmasına karşın A12 işlemcilerine geçiyor. A12 Bionic işlemci modellerinin yer aldığı tablet, Neural Engine avantajlarıyla öne çıkıyor ve M12 yardımcı işlemcilerinden güç alıyor.

2019 iPad mini

Mimari kısmında yine 64 bit mimariye yer verilmekte. Ayıca bu seride 5000 mAhdeğerinde batarya kapasitesinin üzerine çıkan Apple, yaklaşık olarak 10 saatlik bir pil ömrü sunuyor.

iPad mini Kamera

2019 iPad mini modelinin kamera özelliklerinden de söz edelim. Bu seride 8 MPdeğerinde 5 lensli f/2.4 diyafram açıklık değerine sahip olan bir arka kamera var. Otomatik netleme gibi artılar sunan kameraları ön kısımda 7 MP değerinde f/2.2 diyafram açıklık değeri bulunan standart kameralar karşılıyor.

2019 iPad mini

Fiyatlar Nasıl?

Tüm bu özelliklerle beraber yeni serinin fiyatları da açıklandı. Fiyatlar şöyle;

64 GB WİFİ Modeli: 2.799 TL

64 GB WİFİ + Cellular model: 3.799 TL

256 GB WİFİ modeli: 3.899 TL

256 GB WİFİ + Cellular modeli: 4.899 TL


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı