Mac

Mac Mini ile AirPlay 2 Kullanılabilir Mi?

iOS güncellemelerinden sonra birçok sistem değişikliği yapıldı. Güncellemelerle beraber her seferinde yeni bir döneme geçiliyor. Tabii ki bu konuda en önemli yeniliklerden birisi AirPlay kısmında yapılan değişiklikler oldu. Kısa bir süre öncesinde AirPlay için ikinci sürümün yayınlandığını gördük. Başta HomePod için oldukça yararlı olan AirPlay 2, şimdilerde hem iOS cihazlarda hem de Mac cihazlarda öne çıkıyor.

AirPlay 2 kullanımı yaygınlaştıkça bu alanda sorularda gelmeye başladı. En çok merak edilen sorulardan birine cevap vermeye çalışacağız. Mac Mini ile AirPlay 2 kullanmak mümkün mü?

Mac Mini ile AirPlay 2 Kullanımı

Sorunun cevabı tabii ki evet. Ufak farklılıklar ve gereksinimlerle beraber Mac Mini ile AirPlay 2 kullanımı mümkün. iOS cihazlarında AirPlay 2 destekli herhangi bir hoparlör olduğu sürece, AirPlay sesi destekleyen uygulamaları ya da sistemleri kullanmanız mümkün.

İşte Mac Mini modelinde bu kısımda bir değişiklik yapılıyor. Mac Mini ile AirPlay 2 kullanımı için mutlaka iTunes kurmanız gerekiyor. En az iTunes 12.8 sürümüne ve üstü sürümlere sahip olmanız gerekli.

Daha sonra iTunes ekranına gelip Şimdi Oynatılıyor ekranının hemen solunda yer alan AirPlay menüsüne girmeniz gerekiyor. Buradan düzenlemelerinizi ve onaylamalarınızı yapmanız mümkün. Bu arayüzle beraber iTunes’un hangi cihazı kontrol ettiğini seçmeniz de mümkün. Mac Mini ile AirPlay 2 sisteminin kullanımı da bu kadar kolay. Tek gereksinin iTunes’un uyumlu olan güncel sürümlerine sahip olmanız.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı