Apple TV

Mac Mini Apple TV’ye Bağlanabilir Mi?

Uzun süredir yenileme almayan Mac Mini modeli için beklenen güncelleme 2018 yılında yapılmış oldu. Apple, uzun süredir beklenen yeni modeli tanıttı ve birçok yenilik için duyuru gerçekleştirdi. Yeni Mac Mini modeliyle beraber önemli tasarım değişikliklerinin yapıldığını söylemek mümkün değil ancak bunun yanında hem bağlantılar hem de diğer Apple ürünleriyle kurulan bağlantılarda daha ileri seviye bir ürün söz konusu.

Bu noktada en çok sorulan sorulardan birisi de yeni Mac Mini modeliyle Apple TVarasındaki bağlantı. Kullananların bileceği gibi Mac Mini tek başına kullanım için yeterli değil. Hal böyle olunca Apple TV ile ya da ekranlarla bağlantı konusu oldukça önemli.

Apple TV ile Mac Mini Bağlantısı

Detaylara geçmeden önce Apple TV ile Mac Mini modelinin bağlantısının mümkün olduğunu belirtelim. Bunun için AirPlay uygulamasını kullanmanız yeterli. AirPlay ile video akışı özelliğini kullanarak ekranınızı, iPad, iPhone, Mac cihazlardan direk olarak Apple TV serisine aktarabiliyorsunuz. Yeni Mac Mini modeli için de bu özelliği kullanmak mümkün.

Apple TV ile Mac Mini

Bu özellik sayesinde sadece Apple TV’ye görüntü aktarmakla da kalınmıyor. Bunun yanında Apple TV cihaza ve uyumlu olan bir hoparlör modeline ses aktarmakta mümkün. AirPlay kullanarak sorunu çözmek mümkün.

Kablo Bağlantısı Gerçekleştirmek

AirPlay sistemini kullanarak Apple TV ve Mac Mini bağlantısını yapmak mümkün fakat bunun yanında kablolu bağlantı kullanarak da direk olarak Mac Mini, ekran bağlantısını gerçekleştirebilirsiniz. Bir HDTV ve Thunderbolt bağlantısını kullanmanız yeterli oluyor. Thurderbolt 3 veya USB 3 bağlantılarını kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı