iPad

2019 iPad Air Tanıtıldı – Özellikleri ve Fiyatı

Yeni tablet modellerinin tanıtımını erkene alan Apple, kısa süre önce iPad Mini modelini yeniledi. Hemen sonrasında ise 2019 iPad Air modelinin tanıtımı yapıldı. iPad Air serisinin özellikleri ise bir hayli dikkat çekti. Belki tasarım kısmında çok önemli değişiklikler yok ancak teknik özellikler kısmında serinin güzel güncellemeler aldığını görüyoruz. Sözü uzatmayalım ve tasarım ile teknik kısımda yeniliklere geçiş yapalım.

2019 iPad Air Tasarım Detayları

Yeni tablet modelinin tasarım kısmında önemli değişiklikler yok. Dediğimiz gibi tasarım kısmında genel hatlar devam ediyor. Arka kapak kısmında köşeye konumlandırılmış olan tek arka kamera bulunuyor. Ön kısımda ise geniş çerçeveler var.

2019 iPad Air

Hem üst çerçeve kısmında hem de alt çerçeve alanında geniş kullanım alanı var. Alt kısımda yer alan çerçeve bölümünde de parmak izi sensörleri bulunuyor. Touch ID sensörleriningeri dönmesi, tasarım kısmında benzer serilere yer verilmesini sağlamış oldu. 2019 iPad Air serisinin boyutları kısmında da çok önemli değişiklikler yok.

Boyutlar: 250,6 mm X 174,1 mm X 6.1 mm

Renkler: Gümüş, Uzay Grisi, Altın rengi

Ağırlık: 456 gram ağırlık

2019 iPad Air Teknik Özellikleri

Teknik özellikler kısmında yenilenen bir seri olarak karşımıza çıkan 2019 iPad Air, A12 Bionic işlemlerini kullanıyor. Yeni nesil işlemciler kullanılması, genel güç konusunda da yeni serilere geçiş yapılmasını sağlamakta. Neural Engine artısıyla beraber güçlenen serinin M12 yardımcı işlemcisinin de dikkat çektiğini ekleyelim.

2019 iPad Air

RAM bellek miktarı kısmında ise 2 GB RAM bellek miktarının kullanıldığını ekleyelim. Yine RAM bellek kısmında resmi bir açıklama yapılmadığını ve depolama alanı bölümde de 64 GB ve 256 GB seçeneklerinin sunulduğunu ekleyelim.

2019 iPad Air Ekran Teknolojisi

Teknik özelliklerde olduğu gibi ekran özellikleri kısmında da yeniliklere gidilmiş durumda. Ekran kısmında da yenilenen seri, LED arkadan aydınlatmalı bir ekran sunuyor. Bunun yanında 10.5 inçlik bir ekran panelinin sunulduğunu ve 2224 X 1668 piksel çözünürlükdeğerinin öne çıktığını da belirtelim.

2019 iPad Air

Bu değerle beraber serinin 264 PPi değerine sahip olduğunu da ekleyelim. True Tone ekran teknolojisi ve Retina ekran teknolojisi de yine öne çıkan özellikler arasında. Ayrıca bu modelde de Apple Pencil desteği ve 500 nit parlaklık değeri bulunduğunu da belirtelim.

2019 iPad Air Kamera Özellikleri

Kamera konusunda da yenilenmiş bir seri sunulduğunu söylemek mümkün değil. Yeni nesil 2019 iPad Air modelinde 8 MP değerinde arka kamera bulunuyor. f/2.4 diyafram açıklıkdeğeri bulunan arka kameraların yanında 7 MP değerinde f/2.2 diyafram açıklık değeri bulunan kameralar var.

Fiyatlar Nasıl?

  • 64 GB WİFİ modeli için fiyat: 3.499 TL
  • 64 GB WİFİ + Cellular model: 4.499 TL
  • 265 GB WİFİ modeli için: 4.599 TL
  • 256 GB WİFİ + Cellular modeli için: 5.599 TL
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı